What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти
What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти What I mean или улицата през погледа на петима млади артисти
14.07.2010  14:02

Улицата през погледа на петима млади артисти може да се види в сборната изложба с името - What I mean, която се откри вчера, 13 юли, в галерия 1908.

За артистите събирането на различни области комикси, поп арт, илюстрации, стрийт арт, тату арт е опит да се разкажат сюжети от града оцветени от сюреалистичните мисли на художниците.

Необичайна и искрена игра на въображението е довела до "влизането" на стрийт арт и рисунки на татуист върху стените на галерия 1908. Всеки художник е опитомил една от стените и я превърнал в пространство за личната си интерпретация на улицата, града и лицата на хората. Отправната точка в работите им е това, което всеки от петимата вижда през очите си.

За единствената дама в петчленния екип Илка Пейчева - илюстрациите на младата художничка са фрагменти от приказки, които тя разказва с помощта на цветни и много мили чудовища и още много приказни персонажи.

Поп арт изкуството на Владимир Николов изпълва очите с апетит към ярките цветове и меките форми. Когато застане пред платното той не очаква нищо предварително. Оставя фантазията му да насочва ръцете, изпод които ежедневието се превръща в уникален сън.

Дамян Динев е художникът на комикси в изложбата. Те са любимата му форма за изява още от първите списания Дъга. Комикси в черно-бяло, събрали новаторство и фантазия, и разказващи кратка момента история в общо пет панела.

Момчил Генов излиза за първи път извън студиото за тату арт. "Картините ми в голямата си част са сходни с нещата, които рисувам върху кожата на хората. Обикновено се концентрирам върху традиционни за западното татуиране мотиви. Важното за тях е да се разчитат лесно и да се запазят като форма и послание с течение на времето. Единственото по-различно тук е, че рисувайки върху платно или хартия мога спокойно да прекъсвам процеса, а това носи нови идеи и понякога нетипични цветове."

Софийският стрийт арт е представен от Драгомир Атанасов – специално за изложбата той рисува върху платна сюжети от своята версия за градската култура.

Изложбата What I mean може да видите до 31 юли. Галерия 1908 се намира на ул. Ангел Кънчев 1, работно време: вт-чт 14:00-20:00, пт-сб 12:00-20:00.

Сподели в :

 
име:
e-mail:


Екипът на club.bg ви благодари, че използвате кирилица за вашите коментари.
 
  •  
  •